დემიენ ლილარდი, იანის ანტეტოკოუნმპო
ლილარდის პირველი ტიტული | მილუოკი ბაქსი NBA-ის თასის გამარჯვებულია
„მილუოკი ბაქსი“ NBA-ის შიდასასეზონო ტურნირის, NBA-ის თასის გამარჯვებული გახდა. ფინალურ შეხვედრაში, დემიენ ლილარდისა და იანის ანტეტოკოუნმპოს გუნდი „ოკლაჰომა სითი თანდერს“ დაუპირისპირდა და მეტოქეს შანსი არ დაუტოვა.
მატჩის პირველმა ტაიმმა თანაბარ ბრძოლაში ჩაიარა და „მილუოკი“ დიდ შესვენებაზე 1-ქულიანი უპირატესობით გავიდა - 51:50. მეორე ნახევარში, „ბაქსმა“ დაცვაში ბრწყინვალედ იასპარეზა. „მილუოკიმ“ მესამე მეოთხედი 26:14, ხოლო გადამწყვეტი პერიოდი 20:17 მოიგო და საბოლოოდ, 97:81 იმარჯვა.
ფინალის MVP იანისი გახდა და „გრიკ ფრიკმა“ სამმაგი დუბლი გააკეთა - 26 ქულა, 19 მოხსნა, 10 შედეგიანი გადაცემა, 2 ჩაჭრა, 3 დაფარება. დემიენ ლილარდმა, რომელმაც კარიერაში პირველი ტიტული მოიგო, 23 ქულა, 4 მოხსნა და 4 ასისტი გაიფორმა. ბრუკ ლოპესმა და გარი ტრენტ ჯუნიორმა 13-13 ქულა ჩააგდეს. „თანდერის“ მხრიდან 21 ქულით შეი გილჯეს-ალექსანდერი გამოირჩა. ჯეილენ უილიამსმა 18 ქულა მიითვალა.
ცნობისთვის, NBA-ის თასის ტურნირი გასულ სეზონში შემოიღეს და მისი პირველი გამარჯვებული „ლოს-ანჯელეს ლეიკერსი“ გახლავთ. სათქმელია ისიც, რომ „ბაქსმა“ ჩემპიონობა წაგების გარეშე იზეიმა - 7 მოგება, 0 მარცხი.