• descriptions off, selected
• subtitles off, selected
საქართველოს ნაკრებმა წონასწორობა ზუსტად მალევე აღადგინა. მე-10 წუთზე, მოედნის ცენტრში ესპანელების შეცდომის შემდეგ სიტუაციაში ზუსტად გიორგი ჩაკვეტაძე გაერკვა, რომელმაც ხვიჩა კვარაცხელია უნაი სიმონთან პირისპირ დატოვა და ამ უკანასკნელსაც გოლის გატანა აღარ გასჭირვებია.
ესპანელებმა წინ გასვლა მეორე ნახევარში, 55-ე წუთზე შეძლეს. ლუის დე ლა ფუენტეს გუნდის ბრწყინვალე კომბინაცია გოლად ფერან ტორესმა აქცია, ხოსე გაიამ კი საგოლე პასი მიითვალა. საბოლოოდ, ეს ეპიზოდი გარდამტეხი აღმოჩნდა, რადგან საქართველოს ნაკრების ფეხბურთელებმა რეალური საგოლე ეპიზოდის შექმნა ვეღარ შეძლეს.
გიორგი მამარდაშვილის კარში მესამე გოლი 72-ე ლუკა ლოჩოშვილმა გაიტანა, რომელმაც იამალის მიერ ჩაწოდებული ბურთის მოგერიება სცადა, თუმცა, სამწუხაროდ ბურთი აეჭრა და საბოლოოდ, ავტოგოლი მიითვალა.
საქართველოს ნაკრებმა შესარჩევი ეტაპის 8 ტურში 2 მატჩი მოიგო, 2 ფრედ დაასრულა და 4-ში დამარცხდა. სანიოლის გუნდმა სატურნირო ცხრილში 8 ქულა დააგროვა და ბოლოსწინა, მე-4 ადგილი დაიკავა. რაც შეეხება ესპანეთს, ლუის დე ლა ფუენტეს გუნდმა 21 ქულით ჯგუფში პირველი ადგილი დაიკავა და მეორეადგილოსან შოტლანდიას 4 ქულით გაუსწრო.